Kabadüz İlçesi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği 2. Olağan Genele Kurulu dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Kabadüz İlçesi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği binasında yapılan genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Daha sonra gündem maddeleri görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı.

Genel kurulda söz alan Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya da, derneklerin önemine vurgu yaparak, “Dernekler insanlarımız arasında hemşehrilik duygularının gelişmesinde birlik ve beraberliğin sağlanmasında çok önemli yeri vardır. Bu bağlamda dernekler ne kadar iyi çalışırsa insanlarımız arasındaki bağ o kadar güçlenir” dedi.

İstanbul ilinde bulunan Kabadüzlüler derneğiyle birlik içerisinde olunması gerektiğine vurgu yapan Başkan Kaya, “Bilindiği üzere ilçemiz geçmiş yıllarda farklı illerle çok büyük göç vermiş. Bu illerdeki insanlarımızla tanışmak ve kaynaşmak için derneklerin bir birleriyle koordineli çalışması gerekiyor. Bu bağ kurulduğunda dernekler amacına bir nebzede olsa ulaşmış diyebiliriz”diye konuştu.

Sonrasında bir konuşma yapan Kabadüz İlçesi Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Aktaş, ilçede birlik ve beraberlik içerisinde güzel işlere imza atacaklarını söyledi.