“Böylesine önemli bir sorumluluğu doğal olarak üstlenmiş olan kadınlarımızın toplumsal yaşamın her alanında etkinliklerini artıracak, hak ve özgürlüklerini en iyi biçimde kullanabilecek düzeneklerin oluşturulması zorunluluktur” dedi.

Geleceğin güçlü Türkiye’sine yön verecek olan nesillerin yetişmesinde annelere büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Dinimiz, anne ve babaya itaatin üzerinde önemle durmakla birlikte, anneye özel bir önem atfetmektedir. Annelerin çocukları üzerinde herkesten fazla emeği bulunmakta, yavruları üzerinde en derin şefkat ve merhamet hissini anneler taşımaktadır. Annelerin bu emeklerine karşılık olarak iyi davranmak ve değer vermek,  hem dini hem de insani görevimizdir. Annelerimize ne kadar hizmet etsek azdır.

kadınımıza saygı, hürmet ve onlara hizmetlerin en güzellerinin sunulması yer almaktadır. Annelerinin yürekleri huzurla dolu olan bir Türkiye inşa etmek için toplum olarak hepimiz gereken duyarlılığı göstermek ve elimizden gelen mücadeleyi yapmakla mükellefiz.

Annelerimize ilgimizi eksik etmeden, fazlasıyla hak ettikleri sevgi ve saygıyı her zaman göstererek, mutlu ve huzurlu yaşamalarını sağlamak her evladın görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, cennetle müjdelenen annelerimizin ve yüreği annelik hisleriyle dolu olan tüm kadınların Anneler Günü’nü kutluyor, bu özel günlerinde, onları sevgi ve saygıyla selamlıyorum.