Bu yıl Ordu Büyükşehir Belediyemizle birlikte 12.cisini gerçekleştirdiğimiz ve “4 Mevsim Çambaşı Yaylası” sloganı adı altında Kabadüz Çambaşı Kar Festivali her yıl olduğu gibi bu yılda çok güzel geçti.
Vatandaşlarımızın doyasıyla eğlendiği Kar Festivalimiz, Ordu insanına yakışır bir şekilde yapılarak sona erdi. Soğuk havaya rağmen Çambaşı Yaylamıza 8 bin araçla vatandaşlarımız hıncahınç doldurdu. Festivalimize katılan binlerce vatandaşıma teşekkür ediyorum.
Kar Festivalimize Ordudan ve Ordu dışından çok sayıda vatandaşımız katıldı, bunun yanında Ordumuzun Yerel Basını, TV Kanalları, TRT, Ajanslar ve El Cezire kanalı canlı yayınla festivalimizi tüm dünyaya hem izlettiler, hem de duyurdular. Her birisine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.
Belediyecilik sadece alt yapı yapan, duvar ve yol yapan bir kurum değildir. Belediyecilik aynı zamanda insanları kaynaştıran, zor günlerde acılara ortak olan yerlerdir. Festivallerin kendi gelenek ve göreneklerimize uygun olarak insanların nefes alabileceği hem sosyal hem de kültürel alanda bir araya geldiği önemli hizmetlerden birisidir.
İnşallah bundan sonrada birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk ve barış içerisinde nice şenlikleri festivalleri birlikte geçiririz. Her zaman her yerde söylüyorum, Ordumuzun, yaylamızın doğal güzelliğini görenler asla unutamıyor. İnsanlarımız ekmek aş mücadelesi için memleketlerinden göç etsellerde asla Ordu Sevdaları bitmiyor. Yüreklerdeki Ordu sevdası düzenlenen festivallerde hepimizin ortak buluşma noktası oluyor. İnsanlarımızda bu sevda bitmediği sürece şenliklerimiz festivallerimiz her zaman daha güzel her zaman daha coşkulu olacaktır.
Kar Festivalimizin sorunsuzca geçmesinden dolayı başta Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Enver Yılmaz’a, Büyükşehir Belediyemiz Ulaşım Dairesi ve Karayolları ekiplerine, Zabıta’ya, OSKİ,’ye, YEPAŞ’a,Kabadüz Halk Eğitim Müdürlüğümüze, 112 Ekiplerimize, Emniyet Teşkilatımıza ve Jandarma’ya, Ordu Kayak Spor Kulübü’ne Belediye Meclis Üyelerime, Mahalle Muhtarlarıma ve kendi belediye personelime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Ayrıca Festivalimize katılan Ordu Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Milletvekillerimiz Metin Gündoğdu, Seyit Torun, Ordu Büyükşehir Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Ordu Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Atamer Yeşil, Kabadüz Kaymakamımız Mehmet Erhan Türker, Spor İl Müdürümüz Mustafa Genç, Ordu Knet Konseyi Başkanı Docent. Dr. Özgür Enginyurt, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine ve vatandaşlarımıza tekrar tekrar teşekkür ediyorum.