Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Kurban Bayramı mesajı yayımladı.

Başkan Kaya, mesajında, insanları birbirine bağlayan, birbirine kardeş kılan, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu dorukta yaşatan bayramlardan Kurban Bayramı’na bir kez daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşadığını ifade etti.

Bayramların insanlar arasında sevgi, kardeşlik, paylaşma ve dayanışma gibi önemli değerleri kazanılmasına önemli katkısı olan müstesna zamanlar olduğunu aktaran Kaya, şunları kaydetti;

“Sevgi, saygı ve hoşgörü atmosferinin yoğun olarak yaşandığı, dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, kardeşlik duygularının doruğa ulaştığı bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz.

Bayramlar zenginin yoksulu, varlık sahibinin ihtiyaç sahibini, hayırseverlerin yetimleri sevindirmesi için bir fırsattır. İnanıyorum ki bayramda da bu ruhu gösterecek, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacak, kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir bayram geçireceğiz.

Tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, sevdikleriyle birlikte huzurlu, mutlu ve sağlıklı bir bayram geçirmelerini diliyorum.”