Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Cumhuriyetimizin 93. yılı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
Kaya, mesajında, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93.yılını kutluyor olmanın büyük coşkusunu ve onurunu yaşıyoruz.” dedi.
Mesajında, “Cumhuriyet, vatan için siper edilmiş göğüslerin, kadınıyla erkeğiyle, çocuğuyla birleşmiş yüreklerin ve bağımsızlık yolunda kenetlenmiş ellerin tarihidir” diyen Başkan Kaya şu ifadelere yer verdi:
“Çok büyük zorluklarla elde ettiğimiz vatanımızın cumhuriyetinin 93. yılını büyük bir mutluluk ve onurla kutluyoruz. İçinden geçtiğimiz zorlu süreçte kıymetini bir kere daha idrak ettiğimiz, temel değerlerimizin mihenk taşı olan cumhuriyetimize dört elle sarılıp değerlerini daha da yüceltmek hepimizin ortak görevi.
Laik, demokratik, çağdaş Türkiye’nin güvencesi olan Cumhuriyet’in oluşturduğu özgürlük ortamını her geçen gün daha fazla koruma ve onun evrensel değerlerine daha sıkı sarılma gerekliliğinin bilinciyle, tarihimizin dönüm noktası Cumhuriyetimizin 93. yaşına ulaşmasının gururunu, kıvancını tüm Türkiye ve hemşehrilerim ile paylaşıyorum.
Bu düşüncelerle ülkemizin ve milletimizin kurtuluşu için şanlı tarihimiz boyunca canlarını vermekten çekinmeyen başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizin aziz hatıraları önünde saygı ile eğilerek halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor,sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”