Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener KAYA, Yokuşdibli olan herkesin toprağına sahip çıkması için nüfusunu Yokuşdibi’ne aldırması gerektiğini söyledi.

Başkan Kaya, resmi ikametgâhları başka yerlerde kayıtlı olan özellikle devletle iş resmi bağı (EMEKLİ) vatandaşların duyarlılık göstererek ikametgâhlarını Yokuşdibi’ne almalarını istedi. Belediye personelleri tarafından nüfus yazımları yaptıklarını belirten  Başkan Yener KAYA; “Beldemiz de Türkiye İstatistik Kurumu resmi kayıtlarında 4680 kapı numarası olduğunu vurgularken, mevcut nüfus sayısının 2000’i zor geçtiğini, ORDU İlinin yeni markası olan Çambaşı Kayak Merkezinizde içinde barındıran Beldenin daha çok hizmet ve yatırım gelmesi için vatandaşlarımızın ikametgâhlarını Yokuşdibi’ne almaları gerekmektedir. Yeni projeler, yeni yatırımlar yapılırken önce nüfusa bakılıyor. Büyük projelerin ve yatırımların hayata geçebilmesi için yaşadığınız bölgenin nüfusu yüksek olmalı. Nüfusumuz artar ise, Beldemiz daha çok hizmet gelecek.

İller Bankasından aldığımız pay artacak.  Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmasını ikametgâhlarını ilçemize almalarını bekliyoruz. Nüfusumuz ne kadar artarsa hizmet ve yatırımlar da o kadar artacaktır” dedi.