Ordu’nun turizm cazibe merkezlerinden birisi olan Çambaşı Yaylası’na ulaşımın rahatlaması için çalışmalar başlatıldı. Toplam 58 kilometre uzunluğundaki yolda trafiğin kolay ve güvenli yapılabilmesi için güzergâhlarda iyileştirme çalışmaları yapılacak. Ordu Kabadüz arasındaki 21 kilometre uzunluğundaki yolda alternatif güzergâh tespiti yapılarak yolun biraz daha kısaltılması sağlanacak. Yolun ikinci etabı olan Kabadüz-Çambaşı arasındaki 37 kilometrelik mesafenin ise Karayollarının onayının ardından ihaleye çıkması bekleniyor.

Vali Düzgün: Çambaşı Yolu daha konforlu olacak
Çambaşı ve Yokuşdibi arasındaki kısmın ihaleye çıkması için Karayollarının onayı bekleniyor. Kabadüz ve Ordu arasında ise yeni güzergâh kısaltma ve iyileştirme çalışmaları vardı. Geçen hafta Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün teknik elemanları yerinde inceleme yaptılar. Büyük bir ihtimalle Melet Vadisi üzerinden yeni güzergah çalışması yapılacak. Turizmin rahat yapılabilmesi için yolda genişletme, güzergâhların ve virajların iyileştirmesi yapılacak” dedi.
Öte yandan Kabadüz-Çambaşı arasında ihaleye çıkartılacak olan 37 kilometrelik yolun yapımına gelecek sezon başlanılması hedefleniyor.

kaynak ordu olay