1996-1997 yılları arasında Ordu Valisi olarak görev yapan Mustafa MALAY, bir dizi etkinlik ve incelemelerde bulunmak üzere Çambaşı Yaylası’nda bulunan Vali DÜZGÜN ile buluştu.

Eski Ordu Valisi Mustafa MALAY’ı tekrar Ordu’da görmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Vali Orhan DÜZGÜN, ”Önceki Ordu Valilerimizden Mustafa Malay Bey Ordu’da çok güzel bir isim bırakmış. Yaptığı hizmetler, halkla ilişkileri ve mütevazi kişiliğiyle Ordu’da unutulmayan isimler arasında yer almıştır” dedi.

Mustafa MALAY’ın Ordu’ya geldiğini öğrenince hemen aradığını belirten Vali DÜZGÜN, “Sayın MALAY ile Çambaşı’nda yatırımları takip amacıyla geldiğimiz burada buluşmak kısmet oldu.” diye konuştu.

“Sayın Valim Orhan Bey ile çok görüşmek istedim. Ancak Çambaşı Yaylası’nda olduğunu öğrenince bizde Ordulu dostlarımızla zaten buraya geliyorduk.Güzel bir rastlantı oldu” diyen, Eski Ordu Valisi Mustafa MALAY, “Ordu’yu ve Orduluları çok seviyorum. Kendi memleketim gibi Ordu’ya gelip gidiyorum. Ordululara kalbi duygularımla, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

Vali MALAY’a, eski Ordu Milletvekili Hüseyin Olgun AKIN ile işadamı ismet ŞENOCAK ve Muzaffer YÜCE’de eşlik etti.