2013 – 2014 eğitim öğretim yılını coşkuyla karşılıyoruz. Bizler, yeni dönem için, tıpkı okula ilk adımını atacak yavrularımız gibi heyecanlıyız. Bir önceki eğitim öğretim yılından hem derslik hem öğrenci hem de öğretmen sayısı olarak daha güçlü bir şekilde yeni dönemi karşılıyoruz.
    Eğitim, geçmişimizi bugüne bağlayan bir köprü olmasının yanı sıra geleceğin temellerini atan bilimsel, sosyal ve kültürel gelişimin lokomotifi konumundadır.
    Her türlü engelle mücadele etme gücüne sahip, kendini geliştirmesini bilen, disiplinli, öz denetimi güçlü bireylerle geleceğe daha güvenli bakabilmemizin en yegâne yolu eğitimdir. Bunun için eğitim yöneticileri, öğretmenler ve veliler olarak çocuklarımızın gerekli bilgi ve beceriyle donanmış olarak hayata atılması için aramızdaki diyalogu ve işbirliğini sürekli diri tutmalıyız.
    Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın en önemli varlıklarımız olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Anne ve babaların emaneti olarak gördüğümüz yavrularımızın eğitim ve öğretim koşullarını daha iyiye taşımanın gayreti içerisindeyiz. Eğitim camiamızın her bir bireyi bu sorumluluk içerisinde dinlenmiş, moral ve motivasyonunu daha da artırmış bir şekilde yeni döneme hazır durumdadır.
    Bu duygu ve düşüncelerle; yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diliyor, eğitim kalitesinin ve başarının artırılması için çaba gösteren kurum ve kuruluşlarımıza, eğitime destek veren hayırseverlerimize teşekkür ediyor, tüm yönetici, öğretmen, anne, baba ve sevgili öğrencilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
    Yeni eğitim öğretim yılı hepimize hayırlı olsun.