Durak yapım çalışmaları başladı

Ordu Büyükşehir Belediyemiz işbirliğiyle yürüttüğümüz çalışmayla vatandaşlarımızın kullanımına sunmak için belirli noktalara modern ve konforlu durakların yapımına başladık. Çalışmalar Ordu – Çambaşı Yaylası arası kara yolunda uygulanacaktır. Amacımız durakların kapalı ve korunaklı hale getirilmesinin yanında modern ve kullanışlı olmasını hedefliyoruz.

Yeşilada Mahallesi yol çalışması

Belediyemizce Yeşilada Mahallemizdeki yollarımızda bakım ve onarım çalışmalarımız hızla devam ediyor. Ekiplerimizce Ağustos ayında meydana gelen sel nedeniyle bozulan yollar koordineli şekilde bakım, onarım ve düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Sel ardından tüm kanallar ve menfezler açıldı

22 Ağustos’ta dere yataklarının taşması sonucu yaşanan sel nedeniyle tıkanan menfez ve kanallar ekiplerimizce temizlendi ve açıldı. Bundan sonraki süreçte yollarımızın çakıllama, bakım ve onarımı yapılacaktır. Siz vatandaşlarımızdan en büyük isteğimiz dere yatakları ve yollarımızın kanallarını temiz tutalım, bahçe atıklarımızı buralara kesinlikle atmayalım.

Gelinkaya yol çalışmaları

İlçemizde yaşanan sel felaketinde Gelinkaya mahallemizin üst kısmına ulaşımı sağlayan yol kapanmıştı. Ordu Büyükşehir Belediyemizle beraber yolu ulaşıma açılması yönün de çalışmalarımız devam ediyor.

Oluklu çeşmesinin çevre düzenlemesi yapıldı

İlçemizin Harami Mahallesinde kültür varlığı olarak koruma altına alınan Oluklu Çeşmesi, selden olumsuz etkilenmişti. Belediyemiz tarafından çeşmenin etrafında sel sularının biriktirdiği kum ve çakıl kaldırıldı. Zarar gören bölümleri onarıldı, çevre düzenlemesi yapıldı.

Başkan Kaya,30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Kaya, mesajında, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutladığını belirtti. Kaya, şunları kaydetti: “Kurtuluş mücadelemizin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin azim ve kararlılığıyla taçlandırıldığı 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’nin 98.…

Hasar tespit çalışmaları sürüyor

İlçemizde selden zarar gören mahallelerimizde hasar tespit çalışmalarımız sürüyor. Hafta sonu etkili olan sağanak yağış nedeniyle ilçemizin tüm mahallelerinde kapanan yollar ulaşıma açılmış olup çok hasarlı olan beş adet sokak yolumuzun çalışmaları devam ediyor. AFAD, Ordu Büyükşehir Belediyesi, Kabadüz Belediyesi ve Tarım İl ve İlçe…

Su ve kanalizasyon hatları zarar gördü

İlçemizde yaşanan su baskınlarıyla içme suyu ve kanalizasyon hatları da zarar gördü. Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(OSKİ) Kabadüz Şefliği su baskınlarıyla zarar gören hatlara anında müdahale ederek kısa süre içinde sorunu çözüme kavuşturdu.

Sağanak yağış maddi hasara yol açtı

Dün gün boyu devam eden yoğun yağış nedeniyle ilçemiz genelinde çok büyük çapta maddi hasara yol açtı.Bütün hemşehrilerimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Birçok mahallemizde heyelan ve derelerin taşması nedeniyle yollar ulaşıma kapandı.Devletimiz tüm imkanlarını seferber etmiş durumdayız. Belediye ekiplerimiz tüm mahallelerimizde dünden…

Elektrik hatları yenileniyor

İlçemiz genelinde sorunsuz, kesintisiz enerji sağlamak amacıyla elektrik hatlarında yenileme çalışmaları başladı. Devam eden çalışmalar da elektrik hatlarının, direklerinin yenilenmesi ile hatların yer altına alınması şeklinde sürüyor. Bu sayede hatlar modernize edilerek bir yandan görüntü kirliliği ortadan kaldırılmış olacak, diğer taraftan ise kötü hava koşullarından…

x