Başta bazı komşu ülkelerimiz olmak üzere dünyanın bir çok ülkesi 2012 yılını ekonomik kriz, işsizlik, iç çatışma gibi sorunlarla geçirirken, ülkemiz 2012 yılında da büyümesini devam ettirmiştir. 2012 yılı ayrıca ülkemizin yakalamış olduğu gelişme trendini hazmedemeyen bazı dış mihrakların desteklediği bölücü ve yasadışı terör örgütlerine büyük darbelerin indirildiği, toplumsal huzur ve barışın sağlanması yönünde önemli adımların atıldığı bir yıl olmuştur.

Beldemizde  Çambaşı Kayak Merkez projesi gibi önemli projelerin yapımına başlanmış, yeni oteller, yeni turizm yolları açılması için çalışmalar başlatılmış, istihdamın artırılmasına yönelik yeni kurslar ile işletme ve işyerlerinin açılmasına yönelik birçok teşvik ve hizmetler, bir çok önemli proje 2012 yılında gerçekleşmiştir.

2012 yılının muhasebesini yaparken, 2013 yılının en iyi ve başarılı bir şekilde geçmesi için hangi adımların atılması gerektiğini düşünmek, zamanımızı, enerjimizi ve potansiyelimizi en verimli şekilde değerlendirmek durumundayız. Ekonomik, sosyal ve kültürel kalkınmanın bütün güzelliklerine ve imkânlarına sahip Beldemizi gelişmişlik düzeyine çıkarabilmek en büyük hedefimizdir. Sayın Bakanlarımız, Milletvekillerimiz, bize her türlü desteği sağlayan Valimiz Orhan DÜZGÜN Beyin önderliğinde Ordu da görev alan Kamu kurumları İdarecileri ve her derecedeki kamu görevlilerimiz, yerel yönetici arkadaşlarımız ve vatandaşlarımız, meslek ve sivil toplum kuruluşlarımız ve basın mensuplarımızla birlikte 2013 yılında da halkımıza daha çok hizmet, yatırım, sosyal ve ekonomik imkânlar sunabilmenin gayreti içerisinde olacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, yeni yılın ülkemize, milletimize, tüm insanlığa, huzur, sağlık, mutluluk ve hayırlar getirmesini temenni eder, toplumsal hayatımızda daima sağduyunun, hoşgörünün, kardeşliğin, sevgi ve saygının hâkim olması dileklerimle, hizmet etmekten onur duyduğum saygıdeğer Belde halkıma İl dışından da desteklerini esirgemeyen vatandaşlarımızın, birlikte görev yaptığım Belediye çalışanlarımın yeni yılını en içten duygularımla kutlarım.