ÇambaşıKayak Tesisi, Turizmin gözdesi olacak.

Ordu’nun en önemli turizm cazibe merkezlerinden birisi olan Çambaşı Yaylası’nda inşa edilen kayak Tesisinde çalışmalar son hızla sürüyor. Çambaşı 1 telesiyej hattının yüzde 90’lık kısmı tamamlanırken, Çambaşı 2 telesiyej hattının ise ayak betonları döküldü.

Türkiye’de beş projeden biri olacak.

Türkiye’nin ilk beşi arasında gösterilen Çambaşı Kayak Tesisi Projesinde telesiyej hatlarının direklerinin dikilmesiyle birlikte, proje tam anlamıyla ortaya çıkmaya başladı. Çambaşı 1 ve Çambaşı 2 telesiyej hatları ve binalarda yapılan çalışmaların 2014 yılı Ağustos ayında tamamlanması planlanıyor. Çambaşı 1 telesiyej hattının önümüzdeki ay içersinde tamamlanmasıyla birlikte Kayak Tesisi, bu sezon hizmet vermeye başlayacak.

KAYA            : 2014 yılında yüzde 90’ı bitecek.

Proje hakkında bilgi veren Yokuşdibi Belde Belediye Başkanı Yener KAYA, “Çambaşı Kış Sporları Kayak Merkezi inşaatında bin 145 metre uzunluğundaki Çambaşı 1 telesiyej hattının montajının büyük bölümü tamamlandı. 2014 yılının Ağustos ayı itibariyle kayak merkezinin yüzde 90’ı tamamlanmış olacak. Çambaşı Kayak Tesisinin içerisinde yapılacak olan Çambaşı 1 telesiyej hattı ve Çambaşı 2 telesiyej hattının betonlama ve montaj çalımaları devam ediyor” dedi.

Telesiyejlerle birlikte binalarda yapılıyor.

KAYA yaptığı açıklamada, “Çambaşı Kayak Merkezi montaj çalışmaları 20-21 Kasım tarihi itibariyle telesiyej çalışmalarının ikinci ayak kısmı çalışmalarına başlanacak. Şuan itibariyle telesiyejin Çambaşı 2 dediğimiz ayak kısmının beton çalışmaları bitti. Çambaşı 1.nin de telesiyej hattı montajının yüzde 90’ı tamamlandı. Sadece kablo ve enerji nakil hatları montajı yapılıp bu hat devreye sokulacak. Şuanda yapılan binalar itibariyle günübirlik 1’in yüzde 10’u, zirvede bulunan günübirlik 2’nin yüzde 80’i, Ticaret 1 yüzde 20, Ticaret 2 yüzde 80, idari binanın yüzde 50’si, teknik altyapının yüzde 80’i, konuk evininde yüzde 20’si tamamlandı. Şuan itibariyle çalışmalar bu şekilde devam ediyor. Bu yıl itibariyle Çambaşı 1 telesiyej hattı devreye sokulduğu takdirde Çambaşı Kayak Merkezindeki faaliyetler devam edecek” diye konuştu.

 

Kaynak Ordu Olay E.özmen