Kabadüz ilçesinde muhtarlar, Muhtar Günü’ nün de kahvaltıda buluştu.
Çambaşı Yaylasında bir dağ evinde gerçekleşen kahvaltıya Kabadüz Kaymakamı Yunus Can İnal, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Yasin Kurt, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, İlçe Emniyet Amiri Musa Kahveci, Kabadüz Ziraat Bankası Müdürü İmdat Aksu, Kabadüz Belediye Meclis Üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.
Kahvaltıda konuşan Kabadüz Muhtarlar Derneği Başkanı Olgun Özcan,19 Ekim Muhtar Gününü kutlamak amacıyla bir araya geldiklerini söyledi.
Kendisinin de eski muhtar ve muhtar oğlu olduğunu belirten Başkan Özcan, “Muhtarlık her görevde olduğu gibi emek, sabır, özveri ve fedakarlık isteyen bir makamdır. Halkla bir olmayı onların beklentilerine en iyi şekilde cevap vermeyi ve en iyi hizmeti sunabilmeyi gerektirir. Öte yandan vefat eden muhtarlarımızı saygıyla ve rahmetle anıyor, 19 Ekim Muhtarlar Gününün milletimiz adına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Özcan, 19 Ekim Muhtarlar Gününün ilan edilmesinde büyük emeği olan Türkiye Muhtarlar Kofederasyonu Başkanı Hüseyin Akdeniz’e teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.
Mahalle muhtarlarının kendisinin çalışma arkadaşı olduğunu ifade eden Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya’da, “Tüm muhtarlarımızla uyum içinde karşılıklı istek ve önerileri dikkate alarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hepimizin öncelikli amacı ilçemizi hak ettiği en iyi yere getirmektir. Çalışmalarımızda bizlere verdiğiniz destekten dolayı her birinize şükranlarımı sunuyor, tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutluyorum” diye konuştu.
Tüm muhtarların Muhtarlar Günü’nü kutladığının altını çizen Kabadüz Kaymakamı Yunus Can İnal ise, “İlçemize hizmet etmek için hep birlikte çalışıyoruz. Sizlerin her türlü istek ve önerileri bizler için çok kıymetlidir. Bizler her zaman sizlerin yanınızdayız ”şeklinde konuştu.
Kabadüz Muhtarlar Derneği Başkanı Olgun Özcan, hazırlamış olduğu kahvaltı programı görüş ve önerilerin dinlenmesiyle son buldu.