Belediye Başkanı Yener KAYA’nın Öğretmenler günü mesajı “Ülkenin yarınlarına adanmışlığın, sevginin, fedakarlığın  ve hoşgörünün mümtaz birer timsali olarak, gençleri geleceğe hazırlamak ve ifa  edecekleri görevler ile Milletimizin gelecekteki başarısında rol  oynayacak öğrencileri yetiştirmek gibi büyük ve ağır bir sorumluluğu  taşıdıklarını” bildirdi.

“İlanının 90’ıncı yıl dönümünü kutladığımız bugünlerde,  Cumhuriyetimizin fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerini yetiştiren  saygıdeğer öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler günü kutlu olsun” ifadesini  kullanan Kaya, mesajında şunları  kaydetti:

“Zihin Dünyamızın Mimarları Değerli Öğretmenlerimiz,

Sizler, ülkenin yarınlarına adanmışlığın, sevginin, fedakarlığın ve  hoşgörünün mümtaz birer timsali olarak, istikbalimizin teminatı gençlerimizi  geleceğe hazırlamak ve ifa edecekleri görevler ile Ülkenin gelecekteki başarısında rol oynayacak öğrencileri yetiştirmek gibi büyük ve ağır  bir sorumluluğu taşımaktasınız. İnsana ve eğitime yapılan yatırımın geleceğe  yatırım olduğu anlayışıyla öğrencilerinizi; Atatürk’ün fikir ve düşüncelerini  özümsemiş, milli ve kültürel değerlerimizle evrensel ahlaki değerleri  kişiliğinin bir parçası haline getirmiş, insan haklarına ve hukuka saygılı,  cumhuriyetin ve demokrasinin değerlerine içtenlikle bağlı, vatan, millet, bayrak  ve meslek sevgisiyle, ülkesine ve milletine hizmet aşkıyla dopdolu, bilimsel,  fiziksel ve ruhsal anlamda donanmış gençler olarak yetiştirmek için büyük bir  gayret içinde olduğunuzu memnuniyetle müşahade ediyorum.

Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Memleketi, milleti  kurtarmak isteyenler için, vatanseverlik, temiz yüreklilik, fedakarlık gerekli  olan özelliklerdendir. Fakat bir toplumdaki hastalığı görmek, onu tedavi etmek,  toplumu asrın gereklerine göre ilerletebilmek için bu özelliklerin yanında, ilim  ve fen lazımdır. İlim ve fenle ilgili faaliyet merkezi ise mekteptir. Okul genç  beyinlere, insanlığa hürmeti, millet ve memlekete sevgiyi, şerefi ve  bağımsızlığı öğretir’ sözüyle çizdiği hedefler doğrultusunda yürüttüğünüz  çalışmalarınızı, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı azim, irade,  özveri ve kararlılıkla sürdüreceğinize olan inancım tamdır.

Bu vesileyle, başta Ebedi Başkomutanımız ve Başöğretmenimiz Gazi  Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin  bugünlere gelmesinde emeği geçen öğretmenlerimizden ebediyete intikal edenleri  rahmet, minnet ve şükranla anarken, tüm değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım  Öğretmenler Günü’nü kutlar, kendilerine başarı ve esenlikler  dilerim.”