İlçe Merkezimiz Kabadüz Merkez Mahallemizdir.
Son günlerde ilçemizle ilgili basında ve sosyal medyada çıkan” İlçe taşınıyor, Kabadüz ikiye bölündü “gibi yapılan yalan yanlış ve uygun olmayan haberler, paylaşımlar üzerine açıklama yapmanın uygun olacağını düşündüm.
Geçen hafta içerisinde bazı mahalle muhtarlarımız tarafından ilçe merkezinin Yokuşdibi’ne taşınması ile ilgili bir dilekçenin Valilik Makamına ve Büyükşehir Belediyemize verildiği haberleri üzerine basın ve sosyal medyadaki haberler hemşerilerimiz tarafından takip edilmektedir.
Ben ve arkadaşlarım ilçemizin bütün sorunlarını çözmek ve en iyi hizmeti ilçemize getirme gayreti içindeyken bir kısım kişi veya kişilerin Siyasi amaç ve çıkarları uğruna toplumun huzurunu, mutluluğunu birlik ve beraberliğini bozacak şekilde yaptıkları, yazdıkları ve söyledikleri bizleri ve hemşehrilerimizi üzmüştür.
Söz konusu haberlerden anlaşılacağı gibi İlçe merkezinin taşınması kanunen ve hukuken mümkün olmadığı halde suni bir kamuoyu yaratılmak istenmiştir. Belediye Meclis Üyelerimizle yaptığımız toplantı neticesinde böyle bir kararın söz konusu olmadığını ve olamayacağını ilçe merkezinin Kabadüz Merkez Mahallesi olduğu herkes tarafından bilinmesi gerekmektedir.
İlçemizin her karış noktasında yaşayan vatandaşlarımızın birlik ve beraberlikleri kenetlenmiş ve daha da güçlenmiştir. İlçemiz merkezinde aşağı- yukarı diye bir şey yoktur, bir bütündür böyle kalacaktır. İlçe merkezimiz Kabadüz Merkez Mahallesidir.
Bütün halkımızı sevgi ve saygıyla selamlıyoruz.