Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ilçe merkezimizde 76 konut projesi hayat bulacak.”dedi.
Başkan Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü:
” Daha önceki yıllarda başlattığımız çalışmalar neticesinde önümüzdeki bir buçuk yıl içinde tamamlanacak proje ile vatandaşlarımız konutlarına kavuşmuş olacak.
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın destekleriyle konut projesi başladı.
Yatay mimari anlayışla, mahalle ve komşuluk kültürüne uygun 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek 76 Konut için 16 Aralık 2019 -15 Ocak 2020 tarihleri arasında talepler alınacaktır.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Kabadüz ilçemize inşa ettirilecek 76 konut projesi için ilçe merkezimizde bulunan Ziraat Bankasın da başvurular dün itibarıyla alınmaya başlanıldı.
Bu projede desteklerini esirgemeyen Milletvekillerimiz Sayın Şenel YediYıldız, Sayın Ergün Taşcı, Sayın Metin Gündoğdu ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ederiz. İlçemize Hayırlı olsun.”