Yoğun Kar yağışının olduğu doğa şartlarında izciler; zorlu doğa şartlarına hazırlıklı olmak ve hayatı idame ettirebilmek; izcilerin birbirleriyle kardeşlik bağlarının gelişmesi amacıyla yapıldı.

40 izci 8 lider ve 2 izci gönüllüsü yardımcı destek ekibi katıldı.

İzcilik İl Temsilcisi Dr. Selim Akçay Kulüp Önderi Nurettin Odabaş, Kamp Müdürü Hüsnü Ayar, İzcilik ve Okçuluk İle İdeal Gençliğe Projesi Proje Koordinatörü Hasan Boruza , İzci Liderleri Sedat Efe, Erhan Düzgün, Mehmet Öztürk, Ömer Şamil İlhan katıldılar.

Ordu Offroad Kulübü Başkan Hacı Murat ŞAHİN ve üyeler Özcan Afacan, Turgut Karapestil, Dr. Erol Eyüboğlu, Kemal Akkuş, Dr. Yaşar Karaca, Caner Yücel Beyler Kampımızı ziyaret ettiler. Kampı çok güzel bulduklarını, izcileri görünce mutlu olduklarını ifade ettiler. Birlikte ortak bir etkinlik yapma dilekleri ile Offroad Kulübü ekibi yollarına devam ettiler.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Destek Projesi kapsamında yürüttüğümüz ”İzcilik ve Okçuluk İle İdeal Gençliğe Projesi” desteği ile aldığımız  ekipmanlar sırt çantaları ve çadırları deneme ve kullanma imkanımız oldu ve çok sağlam malzemeler olduğu tespitine vardık. İzcilerimiz Bakanlığımıza teşekkür ettiler.

Kampımızı 3. Günde Yokuşdibi Belediye Başkanımız Yener KAYA’da ziyaret ettiler. Ayrıca Başkan Kaya kampımızın yakacak odun ihtiyacını karşıladılar. Kamp ateşi soğuk ve karlı hava nedeniyle kamp boyunca sürekli yandı. Bizleri arayarak desteklerini esirgemediler. KAYA kendisinin de izci olduğunu ve gençlerimizin geleceğimiz olduğunu; ALLAH sevgisi ile Milli ve Manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmeleri için bu kampların vesile olduğunu ifade ettiler.

İzciler zor ve karlı hava şartlarında kamp çadırı kurma ve kaldırma becerisi, yemeklerini kendi yapma, zor hava şartlarında hayatı idame ettirebilme, karda çadırda yatma, karlı ve fırtınalı havada kendini ve çadırını koruma, karda gece yürüyüşü yapma, en önemlisi izci kardeşliği, Liderlerine bağlılık, bu güzel vatanımız da zor şartlarda yaşayan insanları anlama, vatan ve millet sevgisini daha iyi anlama ve her türlü ihtiyacımızı karşılayan ailelerimize daha çok teşekkür etmemiz gerektiğini öğrendiler.

Kulüp Önderi Nurettin Odabaş kapanış töreninde kampın çok güzel geçtiğini; gençlerimizin birlik ve kardeşliğinden memnun olduğunu, her bir izcimizin gayret gösterdiklerini bu kampta çok güzel iyi davranışlar gördüğünü ifade ederek bu güzellikler ve değerlerimizin tüm hayatımız boyunca idame edilmesi dileğinde bulundu.