Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, “İlçemizin tamamını ve çevre ilçe mahallelerimizi de ilgilendiren su sorunu ile ilgili başlatılan ana isale hattı çalışmaları şükürler olsun tamamlandı” dedi.
Tamamlanan çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Kaya, şunları söyledi;
“34 kilometre mesafeden Çambaşı Yaylamız Değirmenbaşı ve Orta Obasından Ordu Büyükşehir OSKİ Genel Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmayla ilçemizde su sorunu tamamen ortadan kalktı.
Değirmenbaşı Obasından başlanılarak yapılan su hattı Kabadüz ilçemizin Dişkaya Mahallesi Aşoluk Semtinde mevcut hatta bağlanmasıyla saniyede 68 litre su ilçemize akmaya başladı. Test çalışmaları ile devam eden bu proje kapsamında daha önceki yıllarda bu aylarda bile yaşayabildiğimiz su sıkıntısı sorunu ortadan kalkmış oldu.
Projenin devamında ise mahallelerimize şebeke hatlarının çekilmesi çalışmasına başlanılarak kısa süre içinde ilçemizin tüm mahalleleri suya kavuşacak.
DSİ Genel Müdürlüğümüz tarafından 2020 yılında su alma yapısına, dereye suyun verilmesiyle beraber ilçenin yıllık 1,33 milyon m3 içme suyu ihtiyacını karşılayacak gölet çalışmaları da başlayacak.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e, OSKİ Müdürümüze ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”