Eko turizmin Kabadüz ilçesinde uygulanması için çalışma başlatıldı.
Eko Turizm öncülerinde emekli hemşire Pervin Özcan, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya’yı makamında ziyaret etti. Eko turizm hakkında bilgi alışverişinde bulunulan ziyarette, Kabadüz ilçesinde eko turizmi uygulama kararı alındı.
Ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, eko turizmi ilçede yaygınlaştırmak için Pervin Özcan hanımefendinin bilgi, yetenek ve becerisinden faydalanmak istediklerini söyledi.
Kabadüz ilçesinin eko turizm için oldukça uygun olduğuna dikkat çeken Başkan Kaya, “Bilindiği üzere yaklaşık bir yıl öncesinde Altınordu ilçesi Kayabaşı mahallesinde Pervin Özcan hanımefendi eko turizmi hayata geçirdi. Geçen süre içerisinde yaptığı çalışmaların Ordu turizmine önemli derecede katkı sağladığını düşünüyorum. Bu düşünceden yola çıkarak bizlerde kendisinin bilgi ve becerisinden faydalanmak istiyoruz” dedi.
Şehirde yaşayanların köy özlemi içinde olduklarının altını çizen Başkan Kaya, “İlçemizde eko turizm hayat bulduğunda şehir ortamından sıkılan insanlarımız buraya geldiğinde süt sağma, yumurta toplama, yün yataklarda yatma, doğa yürüyüşü imkanının yanında odun ateşi ile Karadeniz’e özgü kuzine sobalar üzerinde pişen yemeklerden de yeme imkanı bulacaklar. Ve şehir yaşamının verdiği tüm stresten kurtulacaklar” diye konuştu.
Kaya, ilçede eko turizmi ile işsizliğin de büyük ölçüde önüne geçeceklerini düşündüklerini sözlerine ekledi.
Pervin Özcan ise, birlikte hareket edildiğinde Kabadüz ilçesine eko turizm köyünün kısa sürede hayat bulacağını ifade etti.
Kendilerinin her türlü konuda yardımcı olacaklarını belirten Pervin Özcan, “Sayın Kabadüz Belediye Başkanım Yener Kaya bizlerin tecrübesinden faydalanmak istemesi bizleri oldukça mutlu etti. Bende eko turizm hakkında üstüme düşen ne ise onu yerine getireceğim. Birlikte hareket ederek en kısa sürede Kabadüz ilçesinde eko turizm hayat bulacak” şeklinde konuştu.