İstanbul ilinde faaliyet gösteren Kabadüz Dernekleri ile Sayın Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’ın katılımıyla toplantı yapıldı.
Gerçekleşen toplantıda konuşan Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, Kabadüz ilçesinin tüm Orduluların yılın 8 ayını yaşadığı bir ilçe olduğunu söyledi.
Yaz mevsiminde ilçe nüfusunun 60 kişi olduğunu anımsatan Başkan Kaya konuşmasını şöyle sürdürdü:
” Kabadüz ilçemiz coğrafi yapısıyla büyük bir alana sahip oluşu ve insanların her mevsim akın ederek geldiği bir yer olmasına rağmen ilçe nüfusumuz 7 bin 200 kişidir. İlçe nüfusumuzun kat ve kat arttığı aylarda 7 bin 200 kişinin geliriyle 60 bin kişiye belediye olarak hizmet vermeye çalışıyor, bu durum belediye bütçemizi de bir hayli zorlamaktadır.
Malumunuz ilçemiz coğrafyasında yerel hizmetlerin gerçekleştirmesi anlamında belediye olarak bizler bir hayli zorluklarla karşılaşmaktayız. Bu zorlukları bir müthiş bir gayretle aşmaya çalışıyoruz. Fakat hizmet akışı içerisinde halkımızın yol, ulaşım ve su ihtiyaçlarını en fazla öne çıkan sorunlarındandır.
İnsanlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için ne şartta olursa olsun ilçe nüfusunu artırmalıyız. Bu nedenle her birimize ayrı ayrı görevler düşüyor. Bu bağlamda İlçemizdeki muhtar ve azalarımla bir araya gelerek toplantı gerçekleştirdik. Nüfusun artırılmasına yönelik birlikte neler yapabilirizden yola çıkarak onların görüş ve önerilerini dinledik. Şuan bir kısmında aramızda olan muhtar ve azalarım ilçemizin nüfusunu artırılması için gayretle çalışıyorlar. Gayret ve çabalarından dolayı her birisine minnettarım.
Bizler Büyükşehir Belediyemiz ve Kabadüz Belediyesi olarak ilçemizi en iyi noktaya getirmek için çalışmalarımızı ortaklaşa yürütüyoruz. İlçemizi şaha kaldıracak birbirinden önemli projelerimiz var.
Bu projeler bir bir hayata geçtiğinde alt ve üst yapı sorunu kalmayan, Ordu ilimizde parmakla gösterilen ilçelerden birisi olacağız.”
DAHA ÇOK HİZMET İÇİN NÜFUS ARTIRMALI
“Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar bütün mahallelerimizde kanal açma, zemin düzenleme, menfez atma, beton yol çalışmalarımız başladı, devam ediyor. Yine büyükşehir belediyemizle birlikte ortak hareket ederek yaz dönemlerinde yaşadığımız su sıkıntısına son verecek ciddi çalışmaların alt yapısını tamamladık. Yeni yılla birlikte ilçemizde su sorununu ortadan kaldıracak ciddi yatırımlar yapılmaya başlanacak.
Ancak herkes şu bilmelidir ki ilçemize daha çok hizmet verebilmek için ilçe nüfusumuzun artırılmasına ihtiyacımız var. Birçok projenin hayat bulması, ilçe nüfusuyla birebir orantılıdır.
İlçe nüfusunun artırılmasında siz gurbette yaşayan hemşerilerimizin bizlerin yanında olduğunuzu biliyoruz. Tüm çalışmalarımız devamının sağlanması için hemşerilerimizin bizlere katkı sağlayacağını temenni ediyorum.
Attığımız her adım Kabadüz’ü daha güzel günlere taşımak içindir. Birlikte el ele yürüdüğümüz bu yolda hiç durmadan, yorulmadan hizmetlerimiz sürecek, birlikte başarmaya ve çalışmaya devam edeceğiz.”