Ordu Valisi Orhan Düzgün, Çambaşı Kayak Merkezi’nde bir süredir devam eden Bayblift çalışmalarında incelemelerde bulundu. Karadeniz Yaylalarında Ordu’nun yaylarının çok özel bir yere sahip olduğunu ifade eden Düzgün, “Bu yaylaları yaz turizminde olduğu kadar diğer mevsimlerde de değerlendirmek istiyoruz. Bu kapsamda yerli ve yabancı turistlerin hizmetine sunmak için burada bazı çalışmalar yürütülüyor. Bunların başında Çambaşı Yaylamızda kayak merkezi oluşturmaya yönelik geçtiğimiz yıllarda başlatılan çalışmalar var. Bu yıl burada Bayblift kurulmasına yönelik bir çalışmamız oldu. Şuan bayliftin zeminiyle ilgili Özel İdare’ye ait iş makineleriyle gerekli tesviye çalışmaları yürütüldü” dedi.
Baylift’in arkasından daha çok kayak yapmaya yönelik tesis ve ünite kurulacağını belirten Vali Düzgün, “Bunların başında daha uzun mesafelere telesiyej kurulması geliyor. Buraya gelecek olan yerli ve yabancı konukları kalabileceği konaklama tesislerinin yapılmasını önümüzdeki yıl içersinde gerçekleştirmeyi istediğimiz hedefimiz. Çambaşı Kayak Merkezi için ekim ayı içersinde ihaleye çıkılacak. İlan metnini de kurumumuzun web sitesinde yayınlayacağız. Hemen arkasından montaj çalışmaları hızlı şekilde devam edecek” diye konuştu.
Ordu Valisi Orhan Düzgün, baylift çalışmalarının Kasım ayı itibarıyla tamamlanarak çocuk ve yetişkinlerin hizmetine gireceğini sözlerine ekledi.

kaynak :iha