Değerli Öğretmenlerimiz, Sevgili Öğrenciler ve Çocuklarımızın Değerli Anne ve Babaları;
Bu hafta ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi ilim beldemizde de büyük bir sevinç ve mutluluk içinde 2012–2013 Eğitim-Öğretim yılına başlıyoruz.
Eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle değerli öğretmenlerimizin, sevgili öğrencilerimizin ve velilerimizin heyecanına yürekten katılıyorum.
Bu noktada “İnsan olma, millet olma davası” olarak benimsediğimiz ilköğretim davası süreci, Atatürk’ün bize gösterdiği çağdaş medeniyete ulaşma ülkümüzün temelidir. Bu temel ne kadar sağlam atılırsa o kadar güvenilir ve o kadar ümit vaat edici olacaktır.
Bu bağlamda; öğrencilerimizin daha çok çalışması, öğretmenlerimizin de bilgiyi aktarmayla birlikte, bilgiye ulaşma yollarını sunan kişiler olmaları, velilerimizin ise her konuda evlatlarına verdikleri destekle 21. yüzyıl Türkiye’sini hazırladığımızın idrakinde olmaları gerekmektedir.
Kuşkusuz toplumun eğitime katılımını arttırmada, öğretimde farkındalık oluşturmada hepimize büyük sorumluluk düşmektedir. Öğretmen, öğrenci, veli ve toplumun her kesimindeki bireyler olarak eğitim öğretimin ülkemizin gelişmesinde belirleyici bir unsur olduğunu idrak etmeli ve hepimiz üzerimize düşen sorumluluk ve görevlerinin bilincinde olmalıyız. “Herkesin eğitim için yapabileceği bir şey vardır. “ sözünden yola çıkarak, Veli, öğretmen ve okul yönetimi iş birliğini tam olarak sağlamak, eğitim-öğretimde başarının en önemli hazırlayıcısıdır.
Değerli öğretmenlerimiz ve eğitim yöneticilerimiz, amacımız; geleceğimiz olan öğrencilerimizi, Türk Milli Eğitiminin genel amacı doğrultusunda ve en iyi şekilde yetiştirmektir. Bunu sağlamak için sizlerle birlikte yeni gelişmeleri de dikkate alarak var gücümüzle çalışacağız.
Tüm yönetici, öğretmen, anne, baba ve sevgili öğrencilerimize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yeni öğretim yılı hepimize hayırlı olsun…