Belediye Başkanı Yener Kaya ;”

Rahmet, bereket ve mağfiret mevsimi olan mübarek üç aylara kavuşmanın huzur ve mutluluğu içerisindeyiz.  Mübarek gün ve geceler, yaratılış gayemizi düşünmemize, kendi vicdanımızla baş başa kalıp kendimizi sorgulamamıza vesile olan yüreklerimizi temizleyen ve geleceğimizi aydınlatan ışıklardır.

Mübarek üç ayların başlangıcını müjdeleyen Regaib Kandili Yüce Allah’ın kullarına bağışta ve ihsanda bulunduğu bir rahmet ve mağfiret gecesidir. Bol bağış ve ihsan anlamına gelen bu gecede geçmişimizin muhasebesini yapıp, kırgınlıklarımızdan, şahsi menfaatlerimizden arınıp, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulmasına, birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlâkî değerlerimizin yaygınlaşmasına gayret göstermeliyiz.

Sevgili Peygamberimiz (SAV), bu geceye ulaştığında: “Allah’ım Recep ve Şaban ayını bizim için mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur” diye dua etmiştir. Bu mübarek günler ve gecelerin ışığında, Sevgili Peygamberimizin (SAV) rehberliğinde, barış ve kardeşlik içinde bir arada yaşamayı, doğruluk ve dürüstlüğü, paylaşma, yardımlaşma ve dayanışmanın erdemini davranışlarımıza yansıtıp hayatımıza bu şekilde yön verme kararlılığı içinde olmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle mübarek üç aylarınızı ve Regaip Kandilinizi kutlar, rağbetlerimizin iyiye, doğruya yönelik ve dualarımızın kabul olması temennisiyle bu mübarek gecenin tüm İslam âlemine, ülkemize ve hemşehrilerime sağlık, barış, huzur, mutluluk getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ederim.” dedi