Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinesi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın destekleriyle “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut kapsamında, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından dar gelirliye konut sloganı ile duyurduğu ‘’100 bin Sosyal Konut Projesi’’ ile 16 Aralık tarihinde başlayan işlemler 15 Ocak tarihine kadar devam edecek.
Yeni sosyal konutların yapılacağı yerler arasında Kabadüz ilçesi de bulunuyor. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Kabadüz ilçe merkezinde 76 konut projesi hayat bulacaktır.
Yatay mimari anlayışla, mahalle ve modern kültürüne uygun 2+1 ve 3+1 planında inşa edilecek 76 Konut, yaklaşık 1,5 yıl içerisinde tamamlanacak olup,
Kabadüz İlçemizde 2016 yılında TOKİ yapılması yönünde Belediyemize TOKİ başvurusu için kayıtları alınan vatandaşlar projeden yararlanmak istemeleri halinde E-Devlet’te bulunan TOKİ konut başvurusu ekranını kullanarak veya Kabadüz ilçe Merkezinde bulunan Ziraat Bankasına 15 Ocak 2020 tarihine kadar başvuru yapmaları gerekmektedir.
Kabadüzlü hemşehrilerimize önemle duyurulur.