Ordu Valisi Orhan Düzgün, Turizm Haftası’nı amacına uygun şekilde kutlayacaklarını söyledi.

Toplumda turizm konusunda farkındalığı artırmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla, her yıl olduğu gibi bu yıl da 15-22 Nisan 2013 tarihleri arasında “Turizm Haftası” Ordu’da çeşitli etkinlikler ile kutlanacak. 15 Nisan Pazartesi günü Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başlayacak olan Turizm Haftası kutlamalarının açılışı Kurul Kalesi’nde yapılacak.

Turizm Haftası kutlama programı çerçevesinde Ordu Valiliği tarafından salı günü Ünye, çarşamba günü Çambaşı Yaylası ve Yeşilce beldesi, perşembe günü Perşembe ve Fatsa ilçesine, cuma Gölköy ilçesine gezidüzenlenecekken, pazar günü Turizm Haftası’nın kapanışı ise bisiklet yarışı ile son bulacak.

Ordu Valisi Orhan Düzgün, yaptığı açıklamada, “Turizm kenti olma yolunda önemli mesafe kat eden Ordu’da 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Turizm Haftası’nı iyi değerlendirmek istiyoruz. Bunun içinde kapsamlı bir kutlama programı hazırladık. Bu program çerçevesinde Ordu’nun turistik yerlerini ziyaretler gerçekleştireceğiz. Çeşitli etkinlikler ile bu haftayı amacına uygun kutlayacağız. Bu etkinliklere katılmak isteyen vatandaşlarımız için Ordu Kültür Sanat Merkezi önünden araç kaldırılacaktır” diye konuştu

Düzenlenen yemekte, Ünye’de Müze Ev’in oluşmasına verdiği katkılardan dolayı Ahmet KABAYEL’e, Kayabaşı köyündeki ekoturizm faaliyetlerinden dolayı Pervin ÖZCAN’a, Kabakdağı köyündeki ekoturizm çalışmalarından dolayı Güven ÖZEL’e, Çambaşı Yaylası Kayak Merkezi yapımına verdiği destekten dolayı Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener KAYA’ya, beldesinde özgün mimariyi koruyan ve yaşatan Yeşilce Belediye Başkanı Feyzi ÜNAL’a ve ilçesinde sakin şehir projesini hayata geçiren Perşembe Belediye Başkanı Selami ÇARKÇI’ya, Ordu turizmine yaptıkları katkılardan dolayı Vali Orhan DÜZGÜN tarafından birer plaket takdim edildi.