“ÇAMAŞI-YEŞİLCE ARASI YOL ASFALT ÇALIŞMASI BİTTİ”

Vali Orhan DÜZGÜN, Çambaşı Yaylası ile Mesudiye İlçesine bağlı Beyağaç Köyü arasında bulunan yolun asfaltlama çalışmalarının tamamlandığını söyledi.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin turizmden hak ettiği payı alabilmesi için Ordu ili olarak gerekli çalışmayı yaptıklarını belirten Vali Orhan DÜZGÜN, “Ordu’da başlattığımız turizm hamlesi çerçevesinde, bozulmamış sivil mimari yapılarıyla turizm açısından değerlendirilmesi gereken Mesudiye ilçemize bağlı Yeşilce Beldemizi ziyaretimde, Yeşilce’yi Çambaşı’na oradan da Ordu’ya bağlayan yolun asfalt hale getirilerek bir turizm yolu haline getirilmesi düşüncesi oluşmuştu. Bu düşüncemizi gerçekleştirmek için bir proje hazırlayarak Kültür ve Turizm Bakanlığından ödenek talebinde bulunduk. Kültür ve Turizm Bakanlığımızın Turizm Master Planı çerçevesinde Doğu Karadeniz yaylalarının bir ‘Yeşil Hat’ güzergahıyla birbirine bağlanması projesi dahilinde, Kültür ve Turizm Bakanlığından sağladığımız 2 milyon TL ödenekle, ilk etapta Kabadüz İlçesine bağlı Çambaşı Yaylası ile Mesudiye İlçesi Yeşilce Beldesine bağlı Beyağaç Köyü arasındaki 14,5 km’lik yolun asfalt hale getirilmesi için çalışma başlatmıştık. Geçtiğimiz yıl altyapı çalışmaları tamamlanan yolun asfaltlama çalışmaları da 22 Temmuz 2012 tarihi itibariyle tamamlandı. Böylece turizm açısından önemli bir yöremiz olan Yeşilce Beldesine Çambaşı Yaylası üzerinden ulaşım çok daha rahat ve kolay hale geldi.” dedi.

Ordu’da turizm potansiyeli olan yerlerin değerlendirildiğini ve altyapı eksikliklerinin suretle giderildiğini söyleyen Vali DÜZGÜN, “Ordu’da turizm açısından önemli gördüğümüz yerlere ulaşımı kolaylaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bunların başında da kayak tesislerinin de yer aldığı Çambaşı Yaylamız gelmektedir. Çambaşı Yaylasına ulaşımı sağlayan yolun belli bir bölümünün yeni bir güzergahtan, belli bir bölümünün de iyileştirilerek, Çambaşı’na daha kolay bir ulaşım sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca, turizm açısından önemli mekanlarımızdan birisi olan Ulugöl’e de ulaşımı sağlayan yolun 8 km’lik kısmını bitümlü sıcak karışık asfalt hale getirerek, rahat ulaşım imkanı sağlamış olacağız.” diye konuştu.