Samsun, Amasya, Sinop ve Ordu illerinden tatbikat kapsamında Çambaşı Yaylası’na giden 48 UMKE ve 8 AFAD üyesi üç gün boyunca zor koşullarda yürüyüş, tırmanış ve hasta ve yaralıya müdahalede bulundular. Organizasyon sorumlusu Semiray Kadıoğlu, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü’yle birlikte hazırladıkları UMKE tatbikatının sona erdiğini söyledi.

Tatbikata farklı illerden UMKE personelinin katıldığını ifade eden Kadıoğlu, “Tatbikata Samsun, Amasya, Sinop ve Ordu’dan 48 UMKE personeliyle birlikte 8 AFAD personeli katıldı. Üç gün boyunca gündüz zor koşullarda yürüyüş ve tırmanışlar yapıldı. Gece ise sunum ve hasta, yaralı müdahale eğitimlerimiz oldu” dedi.

UMKE personelini ziyaret eden Kabadüz Kaymakamı Engin Avcı, “İnşallah bu ve farklı büyük organizasyonlara ev sahipliği yapmak istiyoruz. Bölgemiz gerçekten Ordu’nun doğal güzelliği olarak en güzel yerlerinden birisidir. Bu bölgemiz her geçen gün önemini artırıyor. Yaylamızda inşaatına devam edilen kayak merkezimiz var. Hemen karşısında 5 yıldızlı tatil köyünün yapımı ile ilgili bir çalışmamız var. İleriki zamanlarda Karadeniz’in bir değeri olacak. Uzungöl, Ayder gibi marka değeri olan bir yer olacak. Bu kapsamda da çalışmalar devam ediyor” dedi.

 

kaynak iha