Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Enver Yılmaz, Ordu-Çambaşı Karayolu ve Çambaşı Kayak Tesisi tamamlandığında, Çambaşı Yaylası’nın Karadeniz’in en önemli turizm cazibe merkezi olacağını söyledi.

           Ak Parti İstanbul Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Enver Yılmaz, yapımı devam eden Kabadüz-Çambaşı arasındaki 37 kilometrelik yol güzergahında ve Çambaşı Kayak Tesisi’nde incelemelerde bulundu. Yokuşdibi Belde Belediye Başkanı Yener Kaya ve yüklenici firma yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgi alan Yılmaz, bölgenin en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Çambaşı’na yapılacak yatırımların turizme büyük bir ivme kazandıracağını belirtti.

        “Çambaşı yolu önemli bir projedir”

        İlk olarak Kabadüz-Çambaşı arasındaki 37 kilometrenin genişletme çalışmasının başladığı bölgede incelemelerde bulunan Yılmaz, “Ordu Milletvekilliği dönemimde, Ordu-Kabadüz arasındaki 21 kilometrelik kısım ve Kabadüz Çambaşı arasındaki 37 kilometrelik kısımda, Karayolları Bölge Müdürlüğü’ne iki farklı proje çalışması yaptırılmıştı. Ordu Kabadüz arasındaki 21 kilometrelik kısımda kamulaştırma nedeniyle biraz gecikme olmuştu. Kamulaştırma sorunu olmayan Kabadüz Çambaşı arasındaki 37 kilometrelik kısmında parça parça ihaleleri yapılmıştı. Bugün bu yolda çalışmaların başlamış olması Ordu adına önemli bir gelişme. Yol tamamlandığında Ordu’dan Çambaşı Yaylası’na gelmek isteyenler 45 dakikada yaylaya ulaşacaklar. Şimdiden tüm halkımıza yolumuzun hayırlı olsun” dedi.

         “Kayak merkezi bölgenin yıldızı olacak”

         Kabadüz-Çambaşı arasında yapımı devam eden yol genişletme çalışmalarının ardından Çambaşı Kayak Tesisi’nde incelemelerde bulunan Milletvekili Yılmaz, “Projesi Ordu Milletvekilliğimiz döneminde başlayıp tamamlanan Çambaşı Kayak Merkezi için, Kültür Bakanlığı tarafından yüzde 10’luk ihale miktarı hazır edilip yatırım programına alınmıştır. Bu yıl itibariyle 4 milyon TL harcanacak olan tesislerde hummalı bir çalışma olduğunu görmekten büyük mutluluk duydum. Geçtiğimiz yıllarda babylift kurularak bir kilometreye yakın kayak pisti oluşturulan alanda bu yılın başlarında yeni tesislerin ihalesi yapılmıştı. Telesiyejler tamamlandığında kayak pistinin uzunluğunun 10 kilometreye kadar çıkacağının bilgisini aldım. Bu proje tamamlandığında Karadeniz’de eşi benzeri olmayacak. Hem bölgeden hem de tüm Türkiye genelinden kayak severler buraya akın edecek” diye konuştu.