Ordu’nun en önemli turizm merkezlerinden birisi olan Çambaşı Yaylası’nda kurulacak olan Kayak Merkezi’nin bölgede söz sahibi olması için Avusturya Alpler’inde incelemeler yapıldı.  Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Akyol, Yokuşdibi Belediye Başkanı Yener Kaya, Perşembe Belediye Başkanı Selami Çarkçı ve Saraycık Belediye Başkanı Mustafa Candan’ın yaptığı gezide hem kayak merkezleri incelendi hem de bölgede bulunan belediyelerin çalışma yöntemleriyle ilgili bilgiler alındı. Wonder Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kara ve Askın Group Yönetim Kurulu Başkanı işadamı Aşkın Akyazı’nın daveti üzerine bölgeye giden heyet, yapılan turizm yatırımlarını inceleme fırsatı buldu.

Alplerde profesyonel gezi
Avusturya’da otel işletmeciliği yapan profosyonel turizm eğitmeni Aşkın Akyazı rehberliğinde bölgedeki turizm konseptini yerinde inceleyen heyet üyeleri, Ordu’nun da bu konseptle turizmden büyük pay sahibi olabileceği konusunda birleştiler.

Kaya: Bizim coğrafyamız daha uygun
Yokuşdibi Belde Belediye Başkanı Yener Kaya, “ Kayak tesisleri ile ilgili incelemelerde bulunduk. Eksikliklerimiz noktasında çalışmalar yaptık. Çambaşı Kayak Tesisi’nin ihale süreci öncesi yapılacak altyapı imkanlarını yerinde görüp bilgi sahibi olduk. Olumlu bir çalışma oldu. Ciddi bir şekilde gezilip görüldüğü zaman oradaki çalışmaların nasıl yapıldığını gördük. O bölgenin tamamen kayak merkezleriyle dolup olup, geçimlerinin kayak merkezleri aracılığıyla yapıldığını tespit ettik. Aynı çalışmalarında bölgemizde yapıldığı takdirde, turizmde ciddi bir mesafe aldığımızı gördük. Orada yaptığımız incelemeler sonrası gördük ki bizim arazilerimiz kış turizmi açısından daha elverişli. Aynı turizm potansiyelini biz de hayata geçirebiliriz. Biz de bu projeyi Çambaşı bölgesinde inceledik. O bölgedeki otellerin işleyişi, personellerin hizmetlerini inceleme fırsatı bulduk. Kayak turizmi ile ilgili yaz ve kış aylarında kullanılabilecek, Kış kayağı, yaz kayağı, cros cauntry, gibi kayak çeşitlerinin hipsini inceledik ve bölgemizde hayata geçireceğiz.
kaynak ordu olay