Toplantıda konuşan Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, “Öncelikle tarihi, Kültürü, doğal güzellikleri ile hem Ordu’nun hem de Karadeniz’in en gözde ilçelerinden birisi olan Kabadüz ilçesine hizmet etmenin gurur ve mutluluğunu yaşadığımı söylemek istiyorum” dedi.
Büyükşehir Belediyesiyle birlikte göreve geldikleri günden bugüne kadar daha güzel bir Kabadüz için hiç durmadan yorulmadan çalışmaların başlatığını aktaran Başkan Kaya Konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Büyükşehir Belediyemizle birlikte ilçemizin çehresini değiştirecek olan ciddi projelerimizi hayata geçiriyor köklü değişimlere imza atarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Seçim döneminde Milletvekillerim, Büyükşehir Belediye Başkanım İl ve İlçe Teşkilatların ve partililerimle birlikte omuz omuza çalışmalarımızı yürüterek ilçe tarihine geçecek büyük bir başarıyla seçimi kazandık. Bugünde bundan sonrada birlik içerisinde tüm çalışmalarımız devam edecektir. Katkılarından ve desteklerinden dolayı herkese teşekkür ediyorum.
Büyükşehir Belediyemizle birlikte Kabadüz’ü modern bir görünüm kazandırmak için ortaklaşa yürüttüğümüz önemli projelerimiz var . Milletvekillerim ve Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Enver Yılmaz’ın katkılarıyla İlçemize yeni Belediye Hizmet Binamızı kısa süre içerisinde ilçemize kazandıracağımızı düşünüyorum.
Yine Büyükşehir Belediyesi ve Belediyemizin katkılarıyla bütün mahallelimizin yollarında kanal açma, zemin düzenleme, menfez atma ve genişletme çalışmalarımız başladı, çalışmalarımız devam ediyor.
OSKİ ile birlikte hareket ederek tüm ilçemizin su sorununu kökten çözecek projelerin kısa sürede hayat bulmasını sağlayacağız.
Yayla turizmiyle adını duyuran ilçemiz Karadeniz’in en gözde mekânı olması için önemli çalışmaları ortaklaşa başlattık.
Bu projeler hayat buldukça ilçemize ciddi yatırımlar gelecek, insanlarımızın yaşam kalitesi üst seviyeye çıkacak. Gelir seviyeleri yükselecektir.
Özellikle 2 bin rakımlı Çambaşı Yaylamızda denize en yakın kayak merkezi olma özelliğini taşıyan Çambaşı Kış Sporları Kayak Merkezi tamamlandığında yerli ve yabancı turistlerin akın ettiğini merkez haline gelecektir. Birçok etkinliğe ev sahipliği yapan İlçemiz yaylalarında yaz ve kış mevsimlerinde Büyükşehir Belediyemizce ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz festivallerle katılımcılara unutulmaz bir gün yaşatırken, ilçenin tanıtımına önemli derecede katkı sağlamaktadır.
İlçemize daha iyi hizmet verebilmek için il ve ilçe dışındaki Kabadüzlü hemşerilerimizin desteklerini bekliyorum. İlçemizin nüfusunun düşük olması nedeniyle il dışındaki hemşerilerimin ikametgahlarını ilçemize aldırması rica ediyorum. İlçe nüfusumuzu ne kadar artırabilirsek bizlerinde hizmet gücü o kadar artacaktır.
Attığımız her adım Kabadüz’ü daha güzel günlere taşımak içindir. Birlikte el ele yürüdüğümüz bu yolda hiç durmadan, yorulmadan hizmetlerimiz sürecek, birlikte başarmaya ve çalışmaya devam edeceğiz.”
Konuşmaların ardından gerçekleşen seçim sonucunda AK Parti İlçe Başkanı Halit Günaydın yeniden secilerek güven tazeledi.