Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında Kahraman Ordumuzun Zaferle taçlandırdığı 30 Agustos Zaferinin 95. yıl dönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşadığımız bugün Aziz milletimizin kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle verdiği onurlu mücadelenin eseri olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor olmanın sevincini yaşıyoruz.30 Ağustos, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ordularımızla kazandığımız, Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferinin 95’inci yıldönümüdür. 30 Ağustos hepimizin gurur günüdür. Milletimiz vatanı için canını seve seve veren tüm şehitlerimize minnet duymakta, onları rahmetle ve şükranla anmaktadır.

30 Ağustos’un, bütün yokluk ve imkansızlıklara rağmen yüreği vatan sevgisi ve imanla dolu Türk Ordusu’nun milletiyle kenetlenerek gösterdiği büyük kahramanlıkların ve şanlı mücadelenin sonucunda elde edilen büyük bir zaferdir.Tarihimiz her zaman gurur duyduğumuz, geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan unutulmaz zaferlerle doludur.30 Ağustos Zaferi, tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu büyük milletimizin en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağının ispatıdır.

Bağımsızlık düşüncesinin ölümsüz bir anıtı olan bu zafer, ordumuzun yüksek kudret ve kahramanlığının bir göstergesi olmakla kalmamış, ulusal birlik ve beraberliğin ne kadar büyük ve zinde bir güç olduğunu da ortaya koymuştur. Ulusumuzun zayıf zannedildiği dönemde kazanılan bu zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel dayanaklarının ne derece sağlam ve sarsılmaz olduğunun en açık ifadesidir.Birlik ve beraberlik duyguları milletimizin hep güçlü ve dimdik ayakta tutmuştur. Birlik ve beraberliğimize asırlardır kimse zarar veremediği gibi, bundan sonra da buna yeltenenler hüsrana uğrayacaktır.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyorum.