Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, İstanbul Kabadüz ve Çevre Mahalleleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.
Gerçekleşen dernek ziyaretinde Başkan Kaya’yı dernek Başkanı Recep Korkmaz ve üyeler karşıladı.
İstanbul Kabadüz ve Çevre Mahalleleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Recep Korkmaz, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Dernekte kısa bir konuşma yapan Başkan Kaya, derneklerin dostlukları pekiştirmek sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak ve gurbetteki üyeleri buluşturmak gibi önemli görevleri olduğunu söyledi.
Değişen zamanın insanları birbirinden uzaklaştırdığının altını çizen Başkan Kaya, “Hepimizin bildiği üzere iş hayatı, ekonomik koşullar, yoğun çalışma ortamları her birimizi olumsuz yönde etkiliyor. Maalesef aynı mahallenin aynı sokağın insanları birbirini tanımıyor, bir selam dahi vermiyorlar. Bizlerin örf ve geleneklerine yakışmayan bu olumsuz durumdan kendimiz kurtarmalı, eskiden olduğu gibi komşuluk, arkadaşlık, yardımlaşma ve dayanışmanın güçlü olduğu bir toplum haline gelmeliyiz. Bu yönde derneklerimize büyük görevler düşüyor”dedi.