İftar vermek çok sevaptır. Yolda giderken bir oruçluya bir hurma veya bir zeytin verilse de iftar verme sevabına kavuşulur. Peygamber efendimiz, (Bir kimse, bu ayda bir oruçluya iftar verirse günahları affolur. O oruçlunun sevabı kadar ona sevab verilir) buyurunca, Eshab-ı kiramdan bazıları, bir oruçluyu iftar ettirecek kadar zengin olmadıklarını söylediler. Onlara cevaben (Bir hurmayla iftar verene de, yalnız suyla oruç açtırana da, biraz süt ikram edene de bu sevab verilir) buyurdu.
Yine bir hadis-i şerifte, (Ramazanda bir misafire oruç açtırana Sırat köprüsünü geçmek kolaylaşır) buyuruldu.
Yemek yedirmek çok sevabdır. Hele oruçluya yedirmek daha çok sevabdır. Oruç tutanın sevabı kadar sevab alır, oruçlunun sevabından eksilme olmaz
.

Bu haberi yapmak için çok düşündük ama birkaç satır yazma gereği duyduk Yokuşdibi Beldesi sınırları içerisinde bulunan Işıklar Holding Soner İnş. Ekin Yapı Turnalık Bölgesinde Orya Enerji Kamacı İnşaat ve Çambaşı esnafı Yokuşdibi Belediyesinin organizasyonu ile ramazan ayı boyunca iftar yemeği vermektedir.Ordudan sıkılan misafirlerimiz yolunuz Yokuşdibinden geçerse mutlaka uğrayın.