AK Parti Ordu Milletvekili ve Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Türk Grubu Başkanı İhsan Şener, Ordu’nun Kabadüz ilçesi Çambaşı yaylasında süren kayak tesisi ve yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya tarafından karşılanan Şener, Ordu-Çambaşı yaylası arasında yapımı süren yol çalışmalarını yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Yol çalışmalarının ardından Kayak Tesisi çalışmaları hakkında bilgi alan Şener, her iki yatırımında bitirilmesi için Hükümet nezninde tüm imkanların seferber edildiğini söyledi.

Kabadüz-Çambaşı yolu çalışması hakkında bilgi alan Şener yaptığı açıklamada, “Ordu-Çambaşı yol projesinin önemli bir ayağı olan Kabadüz ile Çambaşı arasındaki 10 kilometrelik yol çalışması hızla devam ediyor. İnşallah 2015’in sonuna kadar bu yolu tamamlamak istiyoruz. Burası turizm açısından önemli bir potansiyele sahip. At yapı itibariyle sorun büyük oranda çözülmüş olacak. Bu yol ile birlikte hem kamu hemde özel sektör olarak yatırımlar yapılıyor.”

KUZEY’DEN GÜNEY’E DOĞRU YOLLAR UZUYOR

Kuzey’den Güney’e doğru Ordu’nun 4 ayrı bölgesinde çalışmaların sürdüğünü söyleyen Şener, “Kuzey’den Güney’e doğru Ordu’nun 4 ayrı bölgesinde çalışmalar sürüyor. Karadeniz-Akdeniz yolu, Kabadüz-Çambaşı yolu, Fatsa-Korgan-Kumru-Niksar yolu, Kabataş-Reşadiye yolu, inşallah Ünye-Akkuş yolu kısaltılmış duble yol projesi Ordu’nun önümüzdeki yıllarda alt yapısına hizmet vererek turizm potansiyelinin arttırmayı sağlayacak. Hızla gelişen bir Ordu var. Her bölgesi şantiye gibi geleceğe hazırlanıyor.”

KAYAK MERKEZİ VE HAVAALANI CAZİBE MERKEZİ YAPACAK

Denize en yakın kayak pistinin Ordu’ya yapıldığını ifade eden Şener, “Ordu’yu cazibe merkezi yapacak çok modern bir kayak tesisi yapılıyor. Önümüzdeki yıl inşallah burada kayak yapacağız. 2 ayrı teleferik sistemi ile yerli-yabancı turistlere hizmet vereceğiz. Denize belki de en yakın kayak merkezi olacak. Denize yapılmış havaalanından denize yakın kayak pistine herkes rahatlıkla ulaşabilecek. Önümüzdeki kış mevsiminde Ordulu hemşehrilerimiz ve dışardan gelen misafirlerimizle burada kayak yapacağız.”

İLİMİZİN TANITIMINA KATKI SAĞLAYACAK

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ise yatırımları gezdiklerini söyleyerek, “Sayın Milletvekilimiz Bölgemizde yapılan karayolu, Kayak merkezi ve oteller ile ilgili gelişmeleri gördüler. Sayın Vekilimizin desteği ile buradaki yatırımları hızlandırarak Havaalanı inşaatının bitimi tarihi ile aynı sürede buralardaki yatırımları da bitirerek turizm alanlarımızı genişletip, İlimizin tanıtımını yaparak bölgemize ciddi manada katkı yapmasını sağlayacağız. Alt yapı çalışmaları sürüyor.”