Çambaşı, Avusturya Ticaret Müsteşarı Bekos’u Büyüledi
Avusturya Büyükelçiliği Dış Ticaret Müsteşarı Konstantin Bekos, kış turizm merkezleri konusunda Avusturya’da yapılanların Çambaşı Yaylasına uygulandığında ciddi projelerin yapılabileceğini söyledi.

Çambaşı Kayak Merkezi, Ablak Kayası ve Orduspor kamp yerlerini gören Müsteşar Konstantin Bekos,Çambaşı Yaylasına hayran kaldığını Ablak Kayası zirvesinde kollarını açarak gösterdi.

Avusturya Büyükelçiliği Dış Ticaret Müsteşarı Konstantin Bekos, Kaymakam Engin Avcı’yla Çambaşı Yaylasına gezi düzenledi.

Çambaşı Kayak merkezi ve yayla hakkında Kaymakam Engin Avcı’dan bilgi alan Müsteşar Konstantin Bekos, “Turizm sektöründe hızla gelişen Çambaşı Yaylası için kış turizm merkezleri konusunda işbirliği yapmak niyetindeyiz.”dedi.

Çambaşı Yaylasında kendisini evinde gibi hissettiğini ifade eden Bekos, “Kış turizm merkezleri konusunda Avusturya’da yapılanların Çambaşı Yaylasına uygulandığında ciddi projeler yapılabilir. Çambaşı Kayak Merkezi projesi çok önemli bir proje. Bizde bu projeye elimizden gelen desteği vereceğiz.”diye konuştu.

Kabadüz Kaymakamı Engin Avcı da, Avusturya Büyükelçiliği Dış Ticaret Müsteşarı Konstantin Bekos’un ilçeyi ziyaretinden mutluluk duyduğunu ifade etti. Avusturya’nın dünyadaki kayak merkezleri konusunda önde gelen ülkeler arasında yer aldığını belirten Avcı, “Kendilerinin bilgi ve tecrübelerinden bu alanda işbirliği yapmamız iyi olacaktır.”dedi.

Gezi sonunda Kaymakam Engin Avcı, Avusturya Büyükelçiliği Dış Ticaret Müsteşarı Konstantin Bekos’a Karadeniz’e özgü yapı olan serenderi hediye etti.

kaynak: kabadüz.net