Vali İrfan Balkanlıoğlu, Kabadüz İlçesi’nde kurulan gençlik derneği’nin açılış programına katıldı.

Kabadüz İlçesinde gerçekleştirilen açılış programına Vali İrfan Balkanlıoğlu, Baro Başkanı İlhan Kurt, Kabadüz Kaymakamı Yunus Can İnal, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur ve vatandaşlar katıldı.

Program, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı mehteran takımının gösterisi ile başladı.

Kabadüz Gençlik Derneği açılış programında bir konuşma yapan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Dernek , vakıf gibi kuruluşlar kazanç amacı gütmeksizin, bir menfaat amacı olmaksızın sırf mesaisinin birazını hayır amacıyla kullandırması anlamına geliyor. Bulunduğumuz makam ve mevkilerde gelip geçiciyiz. Herkes burada bir misafir ve herkesin de bir rolü, yapması gereken işleri var. Bulunduğumuz yere faydalı olmak zorundayız” diye konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, “Bizlerde Ordu’ya ne yapabiliriz? Diye düşündük ve ve bu büyüleyici güzellikleri tanıtmak için çalışmalarda bulunuyoruz. Çambaşı yaylası dillere destan. Sizin ilçenizin gelişimi birçok ilçeye nasip olmamış.Ancak, göç veren ilçelerden biriside Kabadüz. Kabadüz’ün nüfusunun birkaç katı gerek yurtdışında, gerekse yurt içinde yaşıyor” diyerek, ”Ordu’nun güzelliklerinin herkes tarafından bilinmesi görülmesi amacıyla yapılan çalışmalar kapsamın da Ordu’yu hiç gündemden düşürmedik. Kabadüz ve Çambaşı’nın güzellikleri de defalarca ekranlara geldi. Buraların doğal dokusunun bozulmaması önemli” dedi.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, ”Bir araya gelerek gençlik derneğini kuran genç arkadaşlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi ve sözlerini tamamladı.

Kabadüz Kaymakamı Yunus Can İnal, kurulan dernekle gençlerin daha yakından iletişim kuracağını, faaliyetlerde bulunulacağını belirterek,katılımlarından dolayı Vali İrfan Balkanlıoğlu’na teşekkürlerini sunarken, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ise, doğdukları yere hizmet etmek amacıyla bir araya gelen gençlerin oluşturduğu derneğe Belediye olarak destek olacaklarını ifade etti.

Kabadüz Gençlik Derneği Başkanı Yusuf Günaydın’da yaptığı konuşmada, Sivil toplum kuruluşlarının önemini hepimiz biliyoruz. Bizlerde bir araya gelerek, Kabadüz’e en iyi şekilde hizmet edebilmek amacıyla derneğimizi kurduk. Hayırlı hizmetler yapacağız” dedi.

Konuşmaların ardından, Kabadüz Gençlik Derneği’nin açılış kurdelesi Vali İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından kesildi ve derneğe katkıda bulunanlara plaket verildi.

Vali Balkanlıoğlu, açılış sonrası Kabadüz Kaymakamlığı, Kabadüz Belediye Başkanlığı, Kabadüz Belediyesi Bayanlar Lokaline ziyarette bulunurken, yapımı devam eden İlçe Emniyet Müdürlüğü bina inşaatını da gezerek, bilgi aldı.