Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, bu yıl 14. gerçekleşen Vosvos Festivalinin Ordu’nun tanıtımına önemli derecede katkı sağladığını söyledi.
Bu yıl 14. gerçekleşen Vosvos Festivali değerlendiren Başkan Yener Kaya, şunları kaydetti;
“Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen ve farklı illerden gelenlerin katılımıyla yoğun bir şekilde gerçekleşen 14. Vosvos Festivali sona erdi. Festivalimizi yüzümüzün akıyla bitirdik. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan Vosvos Festivali tüm Türkiye’de ses getirdi. İçeriği dolu bir festivaldi ve Ordu halkımızın da büyük ilgisini ve desteğini gördü. Festivalimiz hakkında vatandaşlarımızdan gelen tepkiler hep olumlu yönde.
Ordu Büyükşehir, Kent konseyi ve Kabadüz Belediyemizce ilçemizde böyle güzel bir organizasyonu gerçekleştirmekten oldukça mutluyuz. Her şeyden önce festivalimiz huzur içerisinde sorunsuzca bitti. Öncelikle halkımıza ve festivale katılan ve emeği geçen herkese ayrı ayrı içtenlikle teşekkür ediyorum.
Festival bir kentin tanıtımını, şehrin kültürünü, güzelliklerini başka bir yerlere aktarmaktır. Farklı illerden gelen katılımcılar ilimizin doğasını, kültürünü yakından görme fırsatı yakalamanın yanında İlimiz ve ilçemizin tanıtımına önemli derecede katkı sağladı.
Hassas ve titiz bir çalışma yürütülerek gerçekleşen organizasyona katılanlar güzel anılarla ilimizden ilçemizden ayrıldılar. Halkımızın çok önemli bir bölümünün bu etkinliklerden memnun olduğunu hissediyoruz. Bizlere çok güzel geri dönüşler oldu. İnsanların mutlu olması, festivalin beğenilmesinden dolayı da ayrıca mutlu oluyorum. Artık önümüzdeki yıllarda daha farklı konseptler festivalimizi detaylandıracağız.”