Çambaşı Yaylası’nda 940 yatak kapasiteli tatil köyü ve otel yapılması amacıyla tahsis edilen yedi ayrı parselinden 4 parselini Çambaşı A.Ş. ile Ordu A.Ş. firması 49 yıllığına kiraladı.
Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya,940 yatak kapasiteli tatil köyü ve otel yapılması amacıyla Çambaşı Yaylası’nda yedi ayrı parselin turizm amaçlı yatırım yapılmak üzere tahsis edildiğini anımsatarak 4 parselini Çambaşı A.Ş. ile Ordu A.Ş. firmaları 49 yıllığına kiraladığını söyledi.
Başkan Kaya, Çambaşı Yaylası’na yapılacak konaklama tesislerinin yayla turizminin gelişmesine önemli katkı sağlayacağını ifade etti.
Her geçen yıl tanıtımlarla birlikte Çambaşı Yaylası’nın ziyaretçi sayısının arttığının altını çizen Başkan Kaya, “Geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde Çambaşı Yaylamıza tatil köyü ve otel yapılması amacıyla yedi ayrı parsel turizm amaçlı yatırım yapılmak üzere tahsis edilmişti. Tahsis edilen yedi parselden dördünü A.Ş. ile Ordu A.Ş. firmaları 49 yıllığına kiraladı. İnanıyorum ki buraya yapılacak tatil köyü ve oteller ile yaylamızın konaklama ihtiyacı önemli derecede karşılanacak ve doğal güzelliğiyle ön plana çıkan bölgemiz Karadeniz’in en önemli cazibe merkezi olacak”dedi.